Masaż szklanymi kulami

Autor: Izabela Dajwłowska-Przewłocka
6 października 2020
fot. Canva

Nasz wygląd i samopoczucie bardzo pogarszają się przez prowadzenie nieregularnego trybu życia. Po długiej podróży lub wyczerpującej pracy trzeba koniecznie odwiedzić gabinet SPA i poddać się odprężającemu, regenerującemu zabiegowi, jakim jest oryginalny masaż szklanymi kulami.

To zabieg dość nietypowy, ale bardzo chętnie wybierany. Zaliczany jest do delikatnych i łagodzących. Wśród zabiegów z wykorzystaniem zimnych kul znajdziemy w SPA dwie propozycje:

  • masaż szklanymi kulami twarzy, szyi i dekoltu, czyli zabieg kosmetyczny, ujędrniający i poprawiający koloryt cery, który trwa około 25 minut
  • relaksujący masaż szklanymi kulami na ciało, który oprócz odprężenia i kosmetyki skóry ma za zadanie walczyć z cellulitem i przez chłodny dotyk kul działać przeciwbólowo – czas masażu to 40 minut.

Szklane kule

Mają niezwykle gładką powierzchnię, co zapewnia delikatny i przyjemny masaż. Zawierają w sobie niebieski płyn, który miło schładza skórę, co szczególnie w lecie daje wyjątkowo przyjemne doznania. Kul nie toczy się po ciele klienta, lecz terapeuta wykonuje masaż, trzymając za przymocowany do nich trzonek. Szklane kule ułatwiają zastosowanie delikatnych technik przepychających, tłoczących, wyciskających i pompujących. Okrężnymi ruchami pobudza się skórę, by była lepiej odżywiona. Szklane kule są doskonałym przyrządem do masażu limfatycznego. Zabieg efektywnie wspomaga walkę z cellulitem, odchudzanie, usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Likwiduje również obrzęki, usprawnia transport wody i soli mineralnych do komórek oraz pobudza procesy immunologiczne organizmu.

Płyn znajdujący się w kulach wydaje specyficzny relaksujący dźwięk. Masaż odbywa się w ciszy lub przy bardzo subtelnej muzyce w tle.

atrakcyjna kobieta podczas masażu szklanymi kulami
fot. Shutterstock

Masaż szklanymi kulami na twarz i ciało

Masaż szklanymi kulami jest połączony z manualnym i niezależnie czy masujemy plecy, pośladki czy twarz, przebiega podobnie. Na początek stosowany jest peeling w celu usunięcia obumarłych komórek i zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Przyspiesza on proces odnowy i regeneracji naskórka. Właściwy zabieg masażysta lub kosmetyczka zaczyna od aplikacji specjalnego serum. W ofercie znajduje się mnóstwo kosmetyków przeznaczonych do masażu szklanymi kulami, ale przede wszystkim używane są dwie linie: jedna oparta na enzymach oraz seria eko, w której zawarte są tylko naturalne składniki. Maska z serum idealnie nadaje się do zabiegu, ponieważ pod wpływem temperatury rąk terapeuty i ciepła ciała klienta, zamienia się w olejek. Trzeba nałożyć go tyle, by skóra była odpowiednio śliska, co ułatwia masaż szklanymi kulami.

Jak przebiega zasadniczy masaż szklanymi kulami?

Jeśli jest to zabieg tylko na twarz terapeuta lub kosmetyczka rozpoczyna go głaskaniem rękami od dekoltu, szyi aż po twarz. Ruchy masażysty są bardzo płynne. W tego rodzaju masaż szklanymi kulami w SPA włącza się także masaż skroni, który wpływa na idealne odprężenie. Dodatkowo po masażu twarzy, bez potrzeby zmieniania pozycji osoby poddawanej zabiegowi, terapeuta może wymasować kark. Kule są do tego idealnie wyprofilowane. Masażysta wsuwa je pod kark, wykonując okrężne ruchy. W przypadku masażu pleców terapeuta zaczyna od karku, a kończy na pośladkach. Później zaczyna delikatne głaskanie skóry klienta kulami i następuje zasadniczy etap zabiegu. Każdy masaż szklanymi kulami w SPA kończy się ponownym delikatnym masażem manualnym.

dojrzała kobieta podczas masażu szklanymi kulami
fot. Canva

Masaż szklanymi kulami – wskazania i przeciwwskazania

Zabieg jest wyjątkowo skuteczny w przypadku różnych kłopotów skórnych i opuchliznach. Koniecznie musimy mu się poddać, gdy nasz problem to:

  • zaburzenia układu limfatycznego i obrzęki
  • rozstępy
  • cellulit
  • trądzik różowaty
  • przedwczesne starzenie się skóry
  • skóra szara, zmęczona i słabo odżywiona
  • skóra odwodniona
  • bezsenność.

Masaż szklanymi kulami ma też swoje przeciwwskazania. Są nimi:

  • ciąża (przeciwwskazania do masażu ciała)
  • stany zapalne skóry
  • nowotwory skórne

Po zabiegu zalecany jest około 20-minutowy odpoczynek na leżance. Osoby zmęczone lub te, które wpadły w głęboki relaks, mogą zasnąć. Przebudzenie jest wyjątkowo przyjemne, czujemy jak nasza skóra promienieje, siły do życia wracają z podwójną mocą, a po stresie nie ma śladu.

Masaż szklanymi kulami to ratunek dla tych wszystkich zabieganych, którzy po wielogodzinnej pracy lub choćby locie samolotem, tego samego dnia muszą wyglądać olśniewająco i świeżo.

O autorze

Izabela Dajwłowska-Przewłocka

Naturoterapeuta i doradca psychotroniczny w Ośrodku Rehabilitacji i Medycyny Komplementarnej „Alchemia Duszy i Ciała”, współpracująca z Ośrodkiem Medycyny Naturalnej „Deesis”. Wielka miłośniczka natury oraz zwierząt. Pasjonatka sportów konnych, w tym zawodniczka dyscypliny powożenia zaprzęgami konnymi.
zobacz więcej

Najnowsze artykuły

Monte Carlo - splendor, szampan i Formuła 1

Monte Carlo to najdroższa i najbardziej ekskluzywna dzielnica księstwa Monako. Na każdym kroku można otrzeć się o luksus.

zobacz więcej
Cesarski zabieg Kobido. Japoński masaż twarzy w SPA to podróż do piękna

Co wyróżnia Japonki? Na pewno ich piękna skóra, która kojarzy się z najwyższej jakości porcelaną. Zawdzięczają to między innymi kobido.

zobacz więcej
Kąpiele leśne i leśne SPA w japońskim stylu

Shinrin-yoku w języku japońskim to „kąpiel leśna” - w znaczeniu symbolicznym i dosłownym.

zobacz więcej
zobacz więcej

Miejsca SPA&MORE wszystkie miejsca