Butikowe hotele SPA z artystyczną duszą

Autor: Redakcja SPA&MORE
29 stycznia 2022
fot. Facebook/ Hotel Quadrille Relais & Châteaux

Mieszczą się w starych kamienicach, a nawet pałacach czy zamkach. Butikowe hotele SPA zapewniają komfort i luksusowe warunki pobytu w niebanalnych, wysmakowanych wnętrzach. Bywa że organizują koncerty i wystawy, choć już sam ich wystrój jest sztuką samą w sobie.

Bristol ART & Medical SPA, Busko Zdrój

Bristol ART & Medical SPA
fot. Facebook/ Bristol ART & Medical SPA

W zabytkowej willi Bristol z końca XIX wieku stylowa architektura secesyjna przeplata się z nowoczesnością. Mają tu miejsce liczne wydarzenia kulturalne jak koncerty, pokazy rzeźb, wystawy obrazów i aukcje dzieł sztuki. Właściciele wierzą, że dzięki arteterapii człowiek czuje się lepiej i szybciej wraca do zdrowia. Odprężenie zapewni gościom również Wellness Medical SPA, gdzie można skorzystać z masaży i rytuałów upiększających. Na miejscu znajduje się basen, jacuzzi i strefa saun. We wtorki hotel organizuje cykliczne noce saunowe, które odbywają się w nowej saunie eventowej na dachu budynku. Seanse prowadzą najlepsi saunamistrzowie.

Bristol ART & Medical SPA
fot. Instagram/ Bristol ART & Medical SPA

Bristol jako butikowy hotel SPA to połączenie nowoczesnego uzdrowiska, luksusowego salonu odnowy biologicznej i inspirującego centrum sztuki. Inicjatywą właścicieli jest kalendarz artystyczny, który co roku tworzy inny współczesny twórca. To cykl 12 dzieł na każdy miesiąc roku, który stanowi niepowtarzalną galerię w hotelowym lobby.

Więcej informacji TU.


Quadrille Hotel & Spa, Gdynia

Hotel Quadrille Relais & Châteaux
fot. Hotel Quadrille Relais & Châteaux

Celebracja designu w najlepszym stylu. Hotel Quadrille zaprasza do krainy czarów – dosłownie. Zabytkowy kompleks parkowo-pałacowy z XVIII wieku to doskonałe miejsce dla pasjonatów sztuki i designu. Każdy z 33 pokojów posiada odmienny, klimatyczny wystrój, a stylowe wnętrza emanują elegancją, nawiązując do motywów z „Alicji w Krainie Czarów”.

W strefie wodnej a°quadrille znajduje się basen, jacuzzi, sauna sucha, łaźnia parowa, strefa chłodzenia z prysznicami i lodem oraz strefa relaksu przy basenie ze słoneczną łąką. Na gości czeka pełen relaks, bo Quadrille to miejsce tylko dla dorosłych.

Butikowy hotel SPA regularnie organizuje koncerty gongów pod hasłem „w głąb króliczej nory”. Dalekowschodnie instrumenty potrafią przenieść ciało, umysł i duszę do innego wymiaru. Pozwolą odzyskać spokój oraz równowagę, przeniosą do świata magii. Sesje prowadzi certyfikowany praktyk terapii dźwiękiem. Goście mogą również wziąć udział w warsztatach wspomagających siły witalne i zdrowie oraz w piątkowych koncertach jazzowych.

Więcej informacji TU.


Zamek Topacz Resort & Art SPA, Ślęza

Zamek Topacz
fot. Zamek Topacz

Na Dolnym Śląsku zabytkowe wnętrza harmonizują z nowoczesnym luksusem. Kompleks obejmuje Zamek oraz pięć budynków o oryginalnie brzmiących nazwach: Rządcówka, Spichlerz, Oficyna, Domek Ogrodnika i Stajnia. W każdym z tych obiektów znajdują się stylowo urządzone pokoje. W hotelu znajduje się basen, strefa saun oraz jacuzzi (zewnętrzne i wewnętrzne). Strefa SPA została zorganizowana w klimacie lat 20. XX wieku. Ale to nie jedyne miejsce świadczące o artystycznym charakterze tego butikowego hotelu.

Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz
fot. Zamek Topacz

 

Jedną z największych atrakcji Zamku jest mieszczące się na dwóch poziomach Muzeum Motoryzacji. Zobaczycie tu kolekcję ponad sto pojazdów polskiej produkcji z okresu międzywojnia i PRL-u, a także największą w Polsce kolekcję samochodów Rolls Royce & Bentley. A to nie koniec atrakcji. Na terenie 50-hektarowego parku wokół Zamku można przespacerować się iluminowanymi szlakami, które wypełnione są zaskakującymi dekoracjami świetlnymi. Tegoroczna, nowa scenografia została zbudowana z jeszcze większym rozmachem. Lumina Park „Magiczna Podróż” otwarty jest od środy do niedzieli do końca lutego

Więcej informacji TU.


Tiffi Old Town Hotel, Warszawa

Zdjęcie Szymona Brodziaka
fot. Tiffi Old Town Hotel/ Zdjęcie Szymona Brodziaka

W kamienicy zaprojektowanej przez Henryka Marconiego, nieopodal stołecznej starówki, mieści się stylowy butikowy hotel SPA, którego budynek niegdyś stanowił miejsce akcji „Lalki” Bolesława Prusa. Zadbano o każdy najmniejszy element wystroju, pozostawiając ślady historii, tak aby to miejsce nie zatraciło swojego charakteru. Eleganckie wnętrza dopełniają elementy drewniane i kamienne, a ściany zdobią obrazy z fotografiami oryginalnej sesji Szymona Brodziaka, utytułowanego mistrza fotografii czarno-białej. Wyrafinowane zdjęcia, przedstawiające kobiety w różnej scenerii, przypominają kadry z filmów.

Na uwagę zasługuje też Tiffi Spa Dharma, gdzie zabiegi oparte są na tajnikach wiedzy Dalekiego Wschodu. Terapeuci z Tybetu, Indii, Tajlandii i Bali wprowadzają gości w świat głębokiego relaksu za pomocą rytuałów orientalnych i ajurwedyjskich.

Więcej informacji TU.


Pałac Pacółtowo, Gierzwałd

Pałac Pacółtowo
fot. Facebook/ Pałac Pacółtowo

Szyk i styl dla gości o wyrafinowanym guście. W ponad 200-letnim Pałacu położnym u podnóża Wzgórz Dylewskich na Mazurach można przenieść się w czasie. Przestronne wnętrza zostały urządzone z dbałością o każdy detal. Wykorzystano w tym celu szlachetne tkaniny oraz eleganckie dodatki, aby goście mogli poczuć się podjęci „po królewsku”. Butikowy hotel SPA składa się z głównego budynku pałacowego, gdzie pokoje nawiązują stylistyką do wystroju z epoki oraz oficyny, w której dominuje bardziej nowoczesny styl.

Miłośnicy kultury i sztuki docenią fakt, że Pałac organizuje recitale Chopinowskie, wystawy malarskie oraz letnie koncerty plenerowe. Nie brakuje także imprez sportowych, z czego do najpopularniejszych należy Hubertus – tradycyjna gonitwa konna przypadająca we wrześniu. Na miejscu znajduje się ośrodek jeździecki z pełnym zapleczem i ponad 1000 ha łąk i pastwisk przygotowanych do jazdy. Goście mogą też podziwiać widoki podczas lotu balonem, a następnie zrelaksować się SPA, wybierając jeden z wielu zabiegów i masaży. Na miejscu znajduje się klimatyczny basen oraz łaźnia turecka. Warto też wziąć udział w zajęciach jogi prowadzonych przez  mistrzów z Indii.

Więcej informacji TU.


No Name Luxury Hotel & Spa, Łapsze Niżne

No Name Luxury Hotel & Spa
fot. Facebook/ No Name Luxury Hotel & Spa

W sercu dzikiej przyrody, nieopodal Pienińskiego Parku Narodowego, znajduje się butikowy hotel SPA oferujący relaks z najwyższej półki w designerskich wnętrzach. No Name Luxury Hotel & SPA został wykończony w niepowtarzalnym stylu, bazując na połączeniu takich materiałów jak surowe drewno, szkło, kamień i len. Tu minimalizm spotyka się z luksusem.

Sztuka – czy to użytkowa, czy wizualna – jest tu wszechobecna. Oryginalne lampy, stoliki, elementy wyposażenia strefy spa, a także obrazy i rzeźby są dziełem włoskiego projektanta i zarazem właściciela hotelu – Alessandro de Stefano. Cały projekt kompleksu to wynik pracy jego i żony, Katarzyny Marciniak. Właściciele, czerpiący inspirację z natury, od lat związani są z designem i modą. Każdy pokój czy apartament jest unikatowy, ma swój indywidualny, niepowtarzalny styl. Wszystko tu sprzyja wyciszeniu i osiągnięciu pełnego relaksu.

No Name Luxury Hotel & Spa
fot. Facebook/ No Name Luxury Hotel & Spa

Goście odczują to także w Art&Holistic SPA, gdzie można skorzystać z licznych zabiegów oraz odwiedzić strefę saun i zanurzyć się w wyłożonym naturalnymi kamieniami basenie solankowym. Wypełnia go ciepła, słona woda bogata w magnez, co sprzyja regeneracji organizmu. Dzięki dużym witrynom w trakcie kąpieli można podziwiać piękny widok na góry.

Więcej informacji TU.


Przeczytaj także: Monte Carlo – splendor, szampan i Formuła 1

Hotel Quadrille Relais & Châteaux
ot. Facebook/ Hotel Quadrille Relais & Châteaux

O autorze

Redakcja SPA&MORE

zobacz więcej

Najnowsze artykuły

Monte Carlo - splendor, szampan i Formuła 1

Monte Carlo to najdroższa i najbardziej ekskluzywna dzielnica księstwa Monako. Na każdym kroku można otrzeć się o luksus.

zobacz więcej
Cesarski zabieg Kobido. Japoński masaż twarzy w SPA to podróż do piękna

Co wyróżnia Japonki? Na pewno ich piękna skóra, która kojarzy się z najwyższej jakości porcelaną. Zawdzięczają to między innymi kobido.

zobacz więcej
Kąpiele leśne i leśne SPA w japońskim stylu

Shinrin-yoku w języku japońskim to „kąpiel leśna” - w znaczeniu symbolicznym i dosłownym.

zobacz więcej
zobacz więcej

Miejsca SPA&MORE wszystkie miejsca